Rozhovor s realitním expertem 😊 na TV Nova

Drazí čtenáři,

v dnešním blogovém příspěvku bych se s vámi ráda podělila o zajímavou zkušenost, kterou jsem měla nedávno s televizní stanicí Nova. Jsem dlouhodobě spolupracující „odborník“ v oblasti nemovitostí a byla jsem požádána, abych se vyjádřila k aktuální situaci na realitním trhu. Na základě svých zkušeností a znalostí jsem měla tu čest přispět svými odbornými názory do reportáže o současném stavu realitního trhu.

Současná situace na realitním trhu je výzvou pro všechny zúčastněné strany. Trpí nedostatečnou poptávkou, vysokými úrokovými sazbami a omezenou dostupností hypoték pro normální občany.

Omezená poptávka: Trh s nemovitostmi čelí omezené poptávce, což způsobuje, že se byty a nemovitosti prodávají pomaleji. Lidé jsou opatrnější, což je částečně dáno ekonomickou nejistotou a omezením dostupnosti hypoték.

Omezená dostupnost hypoték: Pro normální občany je stále těžší získat hypotéku kvůli rostoucím úrokovým sazbám a přísnějším podmínkám bank. To omezuje počet potenciálních kupujících, kteří by mohli mít zájem o nemovitosti.

Vysoké úrokové sazby: Úrokové sazby dosahují vysokých úrovní (5-6%), což ovlivňuje schopnost lidí financovat nákup nemovitostí pomocí půjčených finančních prostředků. Vyšší úroky mohou odradit potenciální zájemce o nemovitosti a to také proto, že s bydlením jsou spojené ještě další poplatky a to hlavně v energiích.

Zlevnění nemovitostí: S omezenou poptávkou a obtížným získáním hypoték majitelé nemovitostí jsou nuceni snižovat ceny svých nemovitostí, aby je dokázali prodat. To znamená, že nemovitosti se často nabízejí za nižší ceny, než byly před rokem.

V reportáži pro TV Nova jsem se zaměřila na tyto klíčové trendy a zhodnotila, jak ovlivňují současný realitní trh. Bylo důležité přinést objektivní informace o tomto náročném období na trhu s nemovitostmi, které by mohly pomoci lidem lépe pochopit situaci a reagovat na ni.

Jsem si plně vědoma toho, že situace na realitním trhu se stále vyvíjí, a já jsem tu pro vás jako odborník, abych vám poskytla potřebné informace a pomohla s vašimi realitními požadavky.

A co se týče reportáže, vězte, že jsem předtáčela hovor který byl delší a vysvětlující různé aspekty dnešní doby v realitním světě. Bohužel, televize si sestříhá krátkou a výstižnou informaci a vystřihne co se zrovna nehodí😊 … A to opakovaně i v dalších dnech i týdnech. Vezmou, sestříhají do připravovaných zpráv a je tu nová reportáž:)

Pokud potřebujete rozbor, nebo radu co a jak teď nebo v budoucnosti, zavolejte, napište, ráda vysvětlím můj pohled na dění v realitách.

Krásný den