Trendy dnešní doby- videoprezentace, kvalitní fotografie, marketing na sociálních sítích……

Jak pomáhá video při prezentaci nemovitosti?

aneb již zde se rozhodněte s kým chcete spolupracovat:)

30.3.2019 

Prezentace prodávané nemovitosti je jednoznačně stěžejní. Vlastnit můžete i naprosto exkluzivní nemovitost, ale pokud nebude kladen ten správný důraz na její prezentaci na trhu, prodej může být jen velmi složitý, takřka nemožný.

V poslední době se ukazuje, že nemalou roli při prezentaci hrají vedle kvalitních fotografií či popisu, také videa (videoprezentace a videoprohlídky). Proč tomu tak je? 

V první řadě jde jednoznačně o emoce, na které se prostřednictvím videa snažíme zapůsobit u potenciálního kupce. Inzerát, byť se sebekvalitnějšími fotografiemi (které jsou nezbytností a měly by být standardem), je stále jen inzerát plný různých parametrů a celkem strohých informací. Někomu to samozřejmě stačí, ale většina z nás chce o dané nemovitosti vědět co nejvíce, než se za ní vypraví nebo bude uvažovat o koupi. Video v první řadě nabízí mnohem širší pohled na prezentovanou část nemovitosti, lépe se tedy díky tomu dokážete orientovat v prostoru a dispozici. Tím si spíš představíte, jak například zde budujete svůj domov, což je přesně to působení na emoce, které je žádoucí. Ne nadarmo se říká, že máte způli prodáno, jakmile si zájemce například začíná představovat, jak rozestaví nábytek v právě prohlíženém bytě. Dá se také říci, že video může všem zúčastněným ušetřit mnoho času. Kvalitně zpracovaná videoprohlídka může být natolik efektivní, že kupec je i bez přímé prohlídky rozhodnut, že má zájem a na místo jede už víceméně jen učinit konkrétní nabídku. Nebo naopak přijde na to, že daná nemovitost není pro něj vhodná, na prohlídku se raději vůbec nevydá a dá tak možnost jiným zájemcům.


Samotné fotografie mohou být pořízeny velice účelově. Schválně z nich mohou být vynechány určité problematické části prezentované nemovitosti (nevzhledná skvrna na stěně, odhalené dráty, špatný výhled atd.). Video z nemovitosti více odhaluje a opět kupci dokresluje celkový dojem. Díky tomu bude mít také větší důvěru v makléře a prodávajícího, protože se nebojí ukázat holou pravdu toho, co prezentují.

Video samozřejmě má dále také tu výhodu, že do vnímání zapojuje více smyslů, konkrétně zde navíc kromě zraku i sluch. Ve videu může být zakomponována buď vhodná hudba nebo také komentář makléře či prodávajícího. Zde se nabízí prostor pro uvedení dalších doplňujících informací, které například v inzerátech nejsou nebo nemohou být. Ve videu se dá přesně komentovat to, co si divák prohlíží a upozorní vás na věci, které vám z pouhého prohlížení fotografií či čtení popisu mohou snadno uniknout.

Zakomponování videoprohlídky či videoprezentace je tedy jednoznačně výhodou, která bude při prodeji na vaší straně. Ocení ji určitě i samotný zájemce, který hned v prvopočátku dostane maximum informací. Je tedy na místě vybírat takového partnera pro prodej nemovitosti, aby zvládnul i toto. Dnes je bohužel stále mnoho makléřů či realitních kanceláří, které si stále nedávají dostatečně záležet na samotných fotografiích, o videu nemůže být ani řeč.

Zde je ukázka videoprezentace:

Vaše nemovitost si zaslouží více a Vy si zasloužíte profesionální přístup od kvalifikovaného makléře který nezaspal dobu…